Eğitim Felsefemiz

Birey Odaklı Eğitim

Kursumuzda öğrenciler seviye gruplarına göre ayrılarak, tüm derslerle alakalı verilmesi gereken tüm müfredat bilgileri, öğrencilerimize, tam öğrenme modeli esasına göre aktarılır. Daha sonrasında yaptığımız ölçme ve değerlendirmeye göre tam öğrenme sağlayan öğrencilerimiz bir üst sınıfa geçerek ödüllendirilir ve başarıya teşvik edilir. Ayrıca her bir öğrencimizin eğitim programı rehber öğretmenlerimiz vasıtasıyla yine birey odaklı hazırlanır ve uygulanır.

Performans Takip Sistemi

Öğrencilerimize rehber öğretmenler vasıtasıyla hazırladığımız birey odaklı eğitim programlarımız itinayla takip edilir. Günlük, haftalık ve aylık soru ve konu takip çizelgelerimiz öğrencilere dağıtıldıktan sonra, Veli-Öğretmen-Öğrenci saç ayağı esasına göre itinayla takip edilerek öğrencilerimizin başarıya giden yolda yapması gerekenler  takip altında tutulur. Ayrıca veli whatsapp grupları oluşturarak da yine günlük ve haftalık ders takip sistemine velilerimizi de dahil etmekteyiz.

Akıllı Ders Kaynakları

Çağa ayak uyduruyoruz. Akıllı sınıfların yanı sıra akıllı eğitim materyallerine de başvurmaktayız. Kara tahta düzeninin yanı sıra sınıflarımızda, LCD monitörler veya projeksiyon cihazları kullanarak elimizdeki akıllı ders kaynaklarını ekranlara yansıtmak suretiyle derslerimizi zaman kaybına uğramadan, dolayısıyla birkaç adım önde tamamlayarak konuları yıl içerisinde birkaç defa tekrar etme fırsatına erişiyoruz. Örneğin; sadece kara tahta düzeni ile devam edilen eğitim düzeninde, görsel içerikli yeni nesil sorulardan kısıtlı sayıda çözülürken, akıllı sınıf ve akıllı ders kaynakları vasıtasıyla daha fazla sayıda yeni nesil sorular çözülebilmektedir.

Deneyimli Öğretmen Kadrosu

Kurumumuz çatısı altında çalışan tüm eğitim neferlerimiz, tamamen kendini öğretmenliğe adamış, bir şeyler öğretmeyi bir meslek olarak görmeyip, tamamen kendini sadece eğitmeye ve öğretmeye odaklanan, çağa ayak uyduran, kendini bilen, yaşamıyla da çevresine örnek teşkil eden bireylerden oluşmaktadır. Yeni Nesil Pozitif Bilimler Bayar Eğitim Kurumları olarak gayelerimizden biri de geleceğimizi oluşturacak olan çocuklarımıza her alanda örnek olabilmektir.

Ölçme ve Değerlendirme

Tek bir yayına ya da yayınevine bağlı kalmıyoruz!! Öğretim işlemi sonucunda meyvelerin toplandığı tek adım esasında bu adımdır. Ölçme ve değerlendirmeyi yapabileceğimiz sınavlar tamamen yeni nesil soru ve sınav sistemine uygun olarak hazırlanmakta ve öğrencilerimize uygulanmaktadır. Zaman zaman farklı yayınevlerinin denemelerini uygulayarak zaman zaman da kendi ölçme ve değerlendirme kurulumuzca hazırlanan sınavlar vasıtasıyla öğrencilerimizi tam olarak sınama şansına erişiyoruz.

Etkin Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Her çocuk seçkin bir varlık, keşfedilip anlaşılmayı bekleyen bir dünyadır. Alanında uzman psikolojik ve rehberlik danışmanlarımızla öğrencilerimizin her türlü sorununda yanlarındayız. Öğrencilerimizin kendilerini gerçekleştirebilecekleri, doğru hedef ve davranışları bulmaları yolunda her zaman onlara rehberlik etmekteyiz. Bu noktada velilerimiz de bizim için önemlidir. Veli-öğrenci ve rehber öğretmen birlikteliğiyle sevgi, saygı ve hedeflerine doğru emin adımlarla yürüyen öğrencileri inşa etmek en büyük hedefimiz.