Kurucu Mesajı

2011 yılında, küçük bir ofiste başladığım bu onurlu yürüyüşümü, 2017 yılında Yeni Nesil Pozitif Bilimler Eğitim Kurumu ile devam ettirmenin ve daha sonrasında Bayar Eğitim Kurumları olan 2. şubemiz ile taçlandırmanın tarifsiz mutluluğunu yaşıyorum. Çocukluk hayalim olan, sürekli birilerine bir şeyler anlatma veya ispatlama huyumdan da kaynaklanan hislerim dolayısıyla, kutsal görev atfedilen öğretmenlik mesleğini tercih ettim. Aslında bir meslekten öte, bir adayış hikayesi birçok öğretmenin hikayesi gibi.

Eğitim ve öğretim felsefesini, bizim açımızdan, Türk Milletinin varoluş ve yaşadığımız ya da var olacağımız herhangi bir dönemde önemli bir paydaş olmamızı sağlayacak en önemli hamle olarak görmekteyim. Bizler, aslında tek başımıza değil, eğitim ve öğretimin esasında saç ayağı olan, “Öğretmen-Veli-Öğrenci” üçgeninde her paydaşın üstüne düşeni eksiksiz yapması sayesinde bu emellerimize ulaşacağımızı da unutmamalıyız.

Öğretmenin tanımı bizde enerjik, hevesli, dinamik, başarıya aç ve sorgulayıcıdır. Benzer şekilde öğrencinin tanımı da talep eden, sorgulayan, bildiğiyle yetinmeyen şeklindedir. Velinin ise, bizim ışığımız doğrultusunda, öğrencisini yönlendiren kişidir. Eğer betimlersem, öğretmen filmi yazan, öğrenci o filmde oynayan, veli ise aslında o filmde esaslı bir yönetmendir.

Eğitim, bu üç ögenin eksiksiz ve bize göre (ve elbette bizim tarifimizle) eşsiz uyumuyla nihayete ulaşacaktır. Dolayısıyla güçlü kadromuzla, harika eğitim atmosferimizle, akademik birikimimizle, çağdaş eğitim anlayışımızla, yarınlara ışık tutan felsefemizle sizlerle hedefleriniz doğrultusunda yürümek için sabırsızlanıyoruz.

KURUCU
SELAHATTİN BAYAR